WIELKIE ŻAGLOWCE WRACAJĄ

Już w 2017 roku Wały Chrobrego w Szczecinie po raz kolejny zatętnią jedyną w swoim rodzaju żeglarską atmosferą.
Od 5 do 8 sierpnia podobnego klimatu nie odnajdziemy w żadnym innym miejscu. Do Szczecina powrócą największe żaglowce świata – to tu odbędzie się finał The Tall Ships Races 2017.

Regaty rozpoczną się w Halmstad w Szwecji. Z tego portu, 3 lipca, załogi wyruszą w swoją wielką przygodę. Pierwszy etap zakończy się w Finlandii w porcie Kotka, gdzie żeglarze odpoczną do 16 lipca a następnie popłyną do fińskiego portu Tutku. Ostatnim przystankiem w drodze do Szczecina będzie litewska Kłajpeda skąd 1 sierpnia jednostki pożeglują na zachód.
Wielki finał The Tall Ships Races odbędzie się w Szczecinie, gdzie od 5 do 8 sierpnia zagości magiczny klimat, a miasto zamieni się w żeglarską stolicę Europy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Andrea Bocelli – popularny włoski tenor, uznawany za jednego z najpopularniejszych artystów w historii muzyki, wystąpi w Polsce podczas wielkiego finału The Tall Ships Races 2017. Koncert odbędzie się 5 sierpnia na Wałach Chrobrego w Szczecinie. Ze względu na miejsce i charakter imprezy będzie to jedno z najbardziej spektakularnych wydarzeń muzycznych 2017 roku w Europie.

PROGRAM The Tall Ships Races 2017